Losan happy fashion - hiszpańska odzież dziecięca podbija Polskę

Mimo, iż Losan jest obecny w Polsce już dobre kilka lat, nadal nie wszystkim jest znana ta hiszpańska marka. Jesteśmy z nią mocno związani, już od kilku sezonów oferujemy w naszych salonach i sklepie internetowym ubranka dziecięce Losana, bo doceniliśmy ich dobrą jakość, atrakcyjny styl i konkurencyjne ceny. My uwierzyliśmy w odzież tej firmy i widzimy, że Wam także podobają się kolekcje rodem z Hiszpanii. Chętnie odwiedzacie nasze salony w Factory Ursus i Fashion House, bo wiecie, że poza ubrankami Besty, Mayorala czy MałejMi, znajdziecie tam także ogromny wybór ubrań dla dzieci produkowanych pod hasłem 'Happy fashion'.

 

Wszystkie dostępne ubranka dziecięce marki Losan znajdziesz TUTAJ.

Profil producenta dla marki Losan na naszej stronie znajdziesz TUTAJ.

 

 

 

31 lat historii - Losan w świecie mody

1985 - narodziny marki Losan, początkowo jej działalność opiera się na współpracy z dostawcami ubrań z Azji. Boom ekonomiczny odczuwany w Hiszpanii od lat osiemdziesiątych wpływa na modę i rozpoczyna rewolucję w sposobie ubierania.

1990 - projektanci Losan zaczynają pojawiać się na największych targach odzieżowych świata, szukając inspiracji i planując pierwsze serie własnej odzieży. Na początku lat 90-tych powstają pierwsze modele ubrań dla mężczyzn, które tworzą pierwsze kolekcje marki.

1998 - projektowanie i sprzedaż odzieży wychodzi firmie tak dobrze, że zostaje podjęta decyzja o wprowadzeniu do produkcji serii dziecięcej, która z czasem staje się podstawą działalności. Losan zaczyna wystawiać się na targach branży dziecięcej, prezentując swoje produkty i czerpiąc inspiracje dla kolejnych kolekcji.

2000 - od tego roku w ofercie pojawiają się kreacje dla kobiet, charakteryzujące się swobodnym, niezobowiązującym stylem, który staje się znakiem rozpoznawczym marki. Raptem 2 lata później, w 2002 roku Losan podejmuje decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszym w historii rynkiem poza Hiszpanią, na którym pojawiają się ubrania marki są Włochy. Twórcy Losana mogą cieszyć się z utworzenia marki mody casualowej z charakterem, która zaczyna stopniowo przekraczać kolejne granice.

2006 - Losan bierze udział w Pitti Bimbo, najważniejszych targach odzieży dziecięcej na świecie, które są spotkaniem i wyznacznikiem dla całego sektora. Jest to okres wytężonej pracy, duży wysiłek jest przeznaczany na projektowanie kolejnych kolekcji sezonowych, które dobrze przyjmą się nie tylko w Hiszpanii, ale podobają się klientom na całym świecie.

2010 - firma ostatecznie definiuje swoją strategię obecności na rynkach zagranicznych i otwiera 3 nowe filie, w Turcji, Meksyku i Kolumbii. Za pośrednictwem agentów firmy, ubranka Losan stają się dostępne w takich państwach jak Polska, Rumunia, Niemcy, Austria i kraje Beneluksu.

2015 - ważny rok dla firmy, rusza projekt 'Happy Fashion', którego celem jest tworzenie modnej odzieży dla całego świata, jednocześnie produkowanej odpowiedzialnie z zachowaniem najlepszej relacji dizajnu-do-jakości-do-ceny. Losan rusza z misją realizacji najważniejszego celu - oferowania w swoich kolekcjach atrakcyjnych produktów, najbardziej pożądanych na rynkach międzynarodowych.

 

Świat Losana

Dziś Losan to 4340 punktów sprzedaży w ponad 40 krajach na całym świecie.  Ubrania Losana znajdziecie w tak egzotycznych miejscach jak Japonia, Taiwan, Meksyk, Peru czy Afryka, a także w niemal wszystkich krajach europejskich.

Losan to 200 osób pochodzących z ponad 20 krajów, które łączy wspólna misja tworzenia modnych kreacji o aktualnym, swobodnym stylu. Codziennie pracują szukając możliwości zaoferowania najlepszej relacji jakości do ceny dla każdego ubranka. Co ciekawe, 3 na 4 pracowników firmy to kobiety. Ubranka Losan są produkowane z poszanowaniem zasad odpowiedzialnej produkcji i z najlepszym możliwym balansem 3 składników: wzornictwa/jakości/ceny. Kolekcje firmy są w całości projektowane w Hiszpanii, a składa się na nie często ponad 2 tysiące poszczególnych modeli ubrań na każdą!

 

Kolekcje Losana

Co roku projektanci przygotowują 2 zróżnicowane kolekcje ubrań dla dzieci, mężczyzn i kobiet. Hasłem przewodnim dla kolejnych kolekcji jest, aby były stworzone 'dla całego świata, na każdy dzień'. Pierwsza kolekcja w roku to lekkie i wygodne ubrania na wiosnę i lato, natomiast druga kolekcja (jesienno-zimowa) koncentruje się na ochronie przed zimnem. Znajdziemy w niej bluzki z długimi rękawami zamiast t-shirtów, grubsze bluzy, sweterki, ciepłe kurtki i płaszcze dziecięce.

Co sezon Losan oferuje klientom kolekcję dziecięcą pełną ubrań w swobodnym i modnym stylu, ubierając dzieci w 4 grupach wiekowych: niemowlaki - Losan Newborn (od 0 do 9 miesiący), maluchy - Losan Baby (od 6 do 24 miesięcy), dzieci - Losan Kids (od 2 do 7 lat) i 'starszaki' - Losan Junior (od 8 do 16 lat). Mając na uwadze, że ubrania muszą być odpowiednie do różnych okazji, Losan dzieli swoje produkty na 3 dodatkowe grupy. Mamy kolekcję casualową (Coleccion Casual), która w najlepszy sposób definiuje ducha hasła losanowego 'Happy Fashion'. Znajdziemy w niej ogromną ilość wygodnych wzorów i modeli, które każdy dzieciak założy na siebie z przyjemnością. Odpowiedzią na wyjątkowe potrzeby rodziców jest kolekcja Chic, w której królują bardziej eleganckie, stonowane ubranka, które pozwolą ubrać nasze szkraby w wyjątkowy i elegancki sposób na każdy specjalny dzień. Znajdziemy w niej eleganckie suknie i sukienki, koszule, sweterki i kardigany czy wyjściowe spodnie dla małych i trochę większych. Ale wyjątkowe okazje pojawiają się raz na jakiś czas, a w między czasie szybciej lub wolniej upływają nam codzienne dni, na które Losan przygotował kolekcję Basic. Proste, wygodne ubranka do noszenia na co dzień, zaprojektowane w kolorach, które łatwo połączyć w udaną kreację. Znajdziecie tu spodnie, leginsy, bluzki i t-shirty dziecięce, a także bluzy i inne. Dla tych produktów Losan zawsze stara się utrzymywać relację jakości do ceny na wyjątkowo korzystnym poziomie.

Warto wspomnieć, że w ofercie Losana znajdziemy także dedykowane kolekcje dla dorosłych. Kolekcja męska to serie modnych modeli, które podążają za zmieniającymi się trendami, które znajdziemy obok spokojniejszych, bardziej ponadczasowych kreacji. Panie znajdą w ofercie Losana ubrania, których nie może zabraknąć w damskiej szafie, wygodne, charakteryzujące się współczesnym stylem i efektownym wyglądem.

 

Gdzie powstaje Losan?

Ubranka Losana powstają w aż 6 krajach. Jedyna fabryka w Europie znajduje się w Portugalii, ponadto znajdziemy je także w trochę odleglejszej Turcji. Żadna duża, współczesna firma odzieżowa nie obędzie się bez produkcji w Azji, nie inaczej jest z Losanem. Pozostałe fabryki zlokalizowano w Pakistanie, Indiach, Bangladeszu i Chinach. Należy podkreślić, że wszystkie fabryki, dostawcy i współpracownicy marki działają w zgodzie z wytycznymi dot. odpowiedzialnej produkcji (następny akapit).

 

Losan - odpowiedzialna i etyczna produkcja

Jak wspominaliśmy, Losan stosuje politykę odpowiedzialnej produkcji, dlatego w poszukiwaniu najlepszego stosunku jakości do ceny, nie zapomina o osobach, które swoją pracą przyczyniają się do osiągnięcia sukcesu firmy. W efekcie duży nacisk kładziony jest na to, aby dostawcy i współpracownicy (zwłaszcza z biedniejszych rejonów świata) mieli podobny punkt widzenia na kwestie warunków pracy jak Losan. Firma jest świadoma, że działa z tymi podmiotami na zasadzie wzajemnej synergii, dlatego wymaga aby przestrzegały one 5 punktów polityki etycznej produkcji:

  • Nie dla niewolniczej pracy i wykorzystywania do pracy dzieci - w fabrykach współpracujących z marką nie mogą pracować żadne dzieci/nastolatki, których dotyczy obowiązek uczęszczania do szkoły. W związku z tym, że jest on różny w zależności od państwa, przyjęto zasadę, iż pracownicy fabryk dodatkowo nie mogą być młodsi niż 14 lat. Ponadto pracownicy nie mogą być w żaden sposób przymuszani do pracy, dotyczy to także gróźb wstrzymania wypłaty pensji czy zatrzymania dokumentów.
  • Nie dla nietolerancji - nie ma zgody na jakąkolwiek dyskryminację w dostępie do pracy, szkoleń i rozwoju, wysokości pensji czy warunków przejścia na emeryturę. Dotyczy to w szczególności płci, wieku, wyznania, rasy, kasty, klasy społecznej, pochodzenia etnicznego, narodowości, orientacji seksualnej.
  • Nie dla nadmiernego obciążenia pracą - dostawcy i współpracownicy Losan muszą rygorystycznie przestrzegać lokalnych przepisów prawa pracy. Niedopuszczalne są pensje poniżej minimalnej, a dobrowolne nadgodziny muszą być opłacane zgodnie z adekwatnymi przepisami prawa.
  • Wolność zrzeszeń - pracownicy i robotnicy muszą mieć możliwość zrzeszania się w stowarzyszenia i zw. zawodowe, za co nie mogą być w żaden sposób dyskryminowani. Dotyczy to w szczególności możliwości negocjowania stawek płac w umowach zbiorowych.
  • Bezpieczne warunki pracy - dostawcy i współpracownicy firmy muszą zadbać o zapewnienie bezpiecznych warunków pracy swoim pracownikom, w szczególności zabezpieczyć ich przez niebezpieczeństwami związanymi z wykonywaną przez nich pracą, tak aby mogli pracować w sposób bezpieczny w środowisku wolnym od zagrożeń.

 

Happy Fashion - Losan pomaga dzieciom

Losan podejmuje działania by stać się czymś więcej niż tylko producentem odzieży, wysiłki firmy zmierzają w celu wywołania pozytywnego wpływu w środowisku, w którym jest obecna. Dlatego wspiera takie organizacje jak Aldeas Infantiles SOS oraz Save the Children, które pomagają dzieciom stykającym się problemami nierówności społecznych na całym świecie.

Marka Losan identyfikuje się z wartościami prezentowanymi przez miedzynarodową organizację pozarządową Aldeas Infantiles SOS szerzej znaną w Polsce jako Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, które skupiają się w okół wspierania rodziny i edukacji dzieci. Firma wspomaga podopiecznych organizacji zapewniając im dostęp do niezbędnych ubrań dziecięcych. Organizacja niesie pomoc najmłodszym w aż 134 krajach świata, w samej Hiszpanii pomogła już ponad 23 tysiącom dzieci. Skupia się ona na wsparciu dzieci i młodzieży słabszej lub narażonej na zły wpływ otoczenia, tak aby mogły się one dobrze rozwijać i zachować potrzebną autonomię. Tworzy ośrodki dla tych, które nie mogą mieszkać z rodzicami, w których mogą rozwijać w zdrowych warunkach (wioski dziecięce). W Hiszpanii, 2 razy do roku Losan zapewnia dostawy wygodnych, nowoczesnych i kolorowych ubrań dziecięcych dla podopiecznych programów prowadzonych przez to NGO.

Wielu dostawców marki Losan pochodzi z Bangladeszu, dlatego firma wspiera organizację Save the Children. To niezwykła współpraca, gdyż organizacja ta od prawie wieku prowadzi walkę o prawa dzieci. W swoich działaniach skupia się na zapobieganiu efektom biedy, nierówności i przemocy w stosunku do najmłodszych. Jest obecna w ponad 120 krajach. W Bangladeszu Losan wspiera projekt Reading Camps. W tym kraju mamy do czynienia z paradoksalnym zjawiskiem - 98% dzieci zdaje egzamin kończący naukę w szkołach podstawowych, ale tylko 25% z nich potrafi czytać! Winą za to obarcza się niewystarczającą infrastrukturę lokalową szkół, słabe wykształcenie nauczycieli i brak pomocy naukowych. Idea projektu Reading Camps prowadzi do obniżenia analfabetyzmu dzieci w Bangladeszu. Jest skierowany do dzieci w wieku 8-10 lat, aby poprzez motywowanie do czytania przez zabawy i dostęp do ciekawych lektur poprawić stopień ich edukacji. Projekt jest prowadzony w 160 szkołach i dotyczy ponad 4,5 tys. dzieci. Począwszy od 2016 roku, przez 3 lata Losan będzie wspierał program dzięki czemu do bibliotek trafią nowe książki, a do dzieci zabawki dydaktyczne, gry planszowe, a także przygotowani zostaną wolontariusze, którzy będą zajmować się kontynuacją działań w przyszłości.


 

W artykule przedstawiono zdjęcia oraz treści zaczerpnięte z oficjalnej strony marki (losan.com).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl